Panasonic Electronic Components MAZ83900ML
MAZ83900ML picture photo
Mfg. Part Number
MAZ83900ML
Brief Description
DIODE ZENER 39V 150MW SMINI2
Datasheet Download
MAZ83900ML.pdf
Availability of MAZ83900ML
QUANTITY
MAZ83900ML Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ83900ML
Internal Part NumberEIS-MAZ83900ML
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)300 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 30V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSMini2-F1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZ83900ML
Related LinksMAZ83, MAZ83900ML Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZ83900ML Details Description
Related parts for MAZ83900ML
FIXED IND 2.2UH 850MA 180 MOHM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EXTRUSION FRONT HORIZONTAL 7.4" datasheet.pdf
IC SUPER CAP MANAGER 24TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf