Murata Electronics North America MB10101FAN
MB10101FAN picture photo
Mfg. Part Number
MB10101FAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB10101FAN.pdf
Availability of MB10101FAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB10101FAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB10101FAN
Internal Part NumberEIS-MB10101FAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB10101FAN today.
SeriesMB1010
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB10101FAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB101, MB10101FAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB10101FAN Details Description
Related parts for MB10101FAN
RELAY SOCKET 6 POLE SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 681 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 4A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
FRAME ASSEMBLY FOR 1MOD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf