Murata Electronics North America MB13101ZBN
MB13101ZBN picture photo
Mfg. Part Number
MB13101ZBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB13101ZBN.pdf
Availability of MB13101ZBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB13101ZBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB13101ZBN
Internal Part NumberEIS-MB13101ZBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB13101ZBN today.
SeriesMB1310
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB13101ZBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB131, MB13101ZBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB13101ZBN Details Description
Related parts for MB13101ZBN
JUMPER-H1507TR/A3048Y/X 3" datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.018DIA GOLD datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 1400V 70A TO-94 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DUST COVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf
FAN 24VDC 119X25MM 2WR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf