Murata Electronics North America MB27101JBN
MB27101JBN picture photo
Mfg. Part Number
MB27101JBN
Datasheet Download
MB27101JBN.pdf
Availability of MB27101JBN
QUANTITY
MB27101JBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB27101JBN
Internal Part NumberEIS-MB27101JBN
Delivery TimeIn stock, ship MB27101JBN today.
SeriesMB2710
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB27101JBN
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB271, MB27101JBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB27101JBN Details Description
Related parts for MB27101JBN
SENSOR DIFF PRESS 2.2PSI MAX datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 250A 300V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf