Murata Electronics North America MB28101CBN
MB28101CBN picture photo
Mfg. Part Number
MB28101CBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB28101CBN.pdf
Availability of MB28101CBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB28101CBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB28101CBN
Internal Part NumberEIS-MB28101CBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB28101CBN today.
SeriesMB2810
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB28101CBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB281, MB28101CBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB28101CBN Details Description
Related parts for MB28101CBN
DIODE GEN PURP 100V 35A DO203AB datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 4DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.4KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
AQ8 SSR 24V datasheet.pdf
OSC XO 320.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf