Spansion MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1 picture photo
Mfg. Part Number
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC PWR VOLT MON 27A WD 8SOP
Datasheet Download
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1.pdf
Availability of MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
QUANTITY
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
Internal Part NumberEIS-MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputCMOS Inverted
ResetActive Low
Reset Timeout30 ms Minimum
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
Related LinksMB3793-27APN, MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1 Datasheet, Spansion Distributor
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1 Details Description
Related parts for MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM PNP-NC SHIELDED datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf