Murata Electronics North America MB85101ZBN
MB85101ZBN picture photo
Mfg. Part Number
MB85101ZBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB85101ZBN.pdf
Availability of MB85101ZBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB85101ZBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB85101ZBN
Internal Part NumberEIS-MB85101ZBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB85101ZBN today.
SeriesMB8510
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB85101ZBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB851, MB85101ZBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB85101ZBN Details Description
Related parts for MB85101ZBN
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PWM OCP HV 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 101MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 5% 1W 1206 datasheet.pdf
RES 6.8M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONDUIT SYSTEMS datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf