Murata Electronics North America MB88101DBN
MB88101DBN picture photo
Mfg. Part Number
MB88101DBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB88101DBN.pdf
Availability of MB88101DBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB88101DBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB88101DBN
Internal Part NumberEIS-MB88101DBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB88101DBN today.
SeriesMB8810
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB88101DBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB881, MB88101DBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB88101DBN Details Description
Related parts for MB88101DBN
IC DGTL POT QUAD 50K 20-TSSOP datasheet.pdf
BIT PHIL SLOT SZ1/4.5MM 2.36" datasheet.pdf
CONN FFC VERT 39POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0504 datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.3A 208 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf