Fujitsu Semiconductor America Inc. MB88154APNF-G-102-JNE1
MB88154APNF-G-102-JNE1 picture photo
Mfg. Part Number
MB88154APNF-G-102-JNE1
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC SSCG EMI RED 8-SOP
Datasheet Download
MB88154APNF-G-102-JNE1.pdf
Availability of MB88154APNF-G-102-JNE1
QUANTITY
MB88154APNF-G-102-JNE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MB88154APNF-G-102-JNE1
Internal Part NumberEIS-MB88154APNF-G-102-JNE1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginNew Package Specifications 12/May/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTray
TypeFanout Buffer (Distribution), Spread Spectrum Clock Generator
PLLYes with Bypass
InputCrystal
OutputCMOS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max67MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MB88154APNF-G-102-JNE1
MB88154APNF-G-102-JNE1 Details Description
Related parts for MB88154APNF-G-102-JNE1
IC ADC 18BIT 800KSPS 48-LQFP T/R datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 2GB 240RDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf