Vishay/BCcomponents MBA02040C2619FRP00
MBA02040C2619FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C2619FRP00
Brief Description
RES 26.1 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C2619FRP00.pdf
Availability of MBA02040C2619FRP00
QUANTITY
MBA02040C2619FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C2619FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C2619FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C2619FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C2619FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C2619FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C2619FRP00
CONN RCPT CPC 19POS FREE SLDTAIL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.2PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 75K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RFID BLUE EYE KEY FOB TAG datasheet.pdf
CONN EDGE DISCONNECT 18-22AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf