Vishay/BCcomponents MBA02040C3402FRP00
MBA02040C3402FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C3402FRP00
Brief Description
RES 34K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C3402FRP00.pdf
Availability of MBA02040C3402FRP00
QUANTITY
MBA02040C3402FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C3402FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C3402FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C3402FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C3402FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C3402FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C3402FRP00
BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
139A2XA FLAT LEVER ACT datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V C0G 1812 datasheet.pdf
PMI CAP BLUE FLAT 15/32 TRANSP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
30 AWG 50 OHM FLEX COAX CABLE 25 datasheet.pdf