Vishay/BCcomponents MBA02040C4329FRP00
MBA02040C4329FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C4329FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 43.2 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C4329FRP00.pdf
Availability of MBA02040C4329FRP00
QUANTITY
MBA02040C4329FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C4329FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C4329FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C4329FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C4329FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C4329FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C4329FRP00
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 13.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X6S 0805 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 30.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC PLAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf