Vishay/BCcomponents MBA02040C4643FRP00
MBA02040C4643FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C4643FRP00
Brief Description
RES 464K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C4643FRP00.pdf
Availability of MBA02040C4643FRP00
QUANTITY
MBA02040C4643FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C4643FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C4643FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C4643FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C4643FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C4643FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C4643FRP00
CONN ADAPT SMA PLUG TO SMB JACK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 10A SSOT-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1KVDC TH 1W 48-9V datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 16POS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
COMPACT ROBOT CONN REC SHELL 50C datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf