Vishay/BCcomponents MBA02040C6341FRP00
MBA02040C6341FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C6341FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 6.34K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C6341FRP00.pdf
Availability of MBA02040C6341FRP00
QUANTITY
MBA02040C6341FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C6341FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C6341FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C6341FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C6341FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C6341FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C6341FRP00
FIXED IND 1UH 6.8A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 8SO datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 10SON datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME GRN 7CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 24.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf