Vishay/BCcomponents MBA02040C6490FRP00
MBA02040C6490FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C6490FRP00
Brief Description
RES 649 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C6490FRP00.pdf
Availability of MBA02040C6490FRP00
QUANTITY
MBA02040C6490FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C6490FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C6490FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C6490FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C6490FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C6490FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C6490FRP00
IC FPGA 455 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SCOTCH CODE REFILL # 70-79 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 18.5"L X 15.25"W datasheet.pdf
ANT ROOTENNA 15DBI 8" MMCX datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
44A CABLE MULTICORE datasheet.pdf