Vishay/BCcomponents MBA02040C7681FRP00
MBA02040C7681FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C7681FRP00
Brief Description
RES 7.68K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C7681FRP00.pdf
Availability of MBA02040C7681FRP00
QUANTITY
MBA02040C7681FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C7681FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C7681FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C7681FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C7681FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C7681FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C7681FRP00
JUMPER-H1503TR/A2015B/H1503TR 2" datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT R-R 8-DIP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 2A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
LED EMITTER BLUE 460NM SMD datasheet.pdf
M804 3C 3#20HD SKT RECP OM datasheet.pdf
33UF 400V 16X20MM 105C 4000H datasheet.pdf