Vishay/BCcomponents MBA02040C9534FRP00
MBA02040C9534FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C9534FRP00
Brief Description
RES 9.53M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C9534FRP00.pdf
Availability of MBA02040C9534FRP00
QUANTITY
MBA02040C9534FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C9534FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C9534FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C9534FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C9534FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C9534FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C9534FRP00
CONN PLUG FREE/HANG 4POS SIZE 0 datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 5W 5931 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.5A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FIFO BY SYNC 512X18X2 68PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX2M datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf