Vishay/BCcomponents MBA0204CC3571FC100
MBA0204CC3571FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA0204CC3571FC100
Brief Description
RES 3.57K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA0204CC3571FC100.pdf
Availability of MBA0204CC3571FC100
QUANTITY
MBA0204CC3571FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA0204CC3571FC100
Internal Part NumberEIS-MBA0204CC3571FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - VG06
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA0204CC3571FC100
Related LinksMBA0204CC, MBA0204CC3571FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA0204CC3571FC100 Details Description
Related parts for MBA0204CC3571FC100
IC SUPERVISOR MPU 4.38V SC-70-3 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS SGL HORIZ SMD datasheet.pdf
LED RECT PURE GRN PANEL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/20/180FZE SN OR BX datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-5V 20W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A DPAK datasheet.pdf