Vishay/BCcomponents MBB0207CC1214FC100
MBB0207CC1214FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC1214FC100
Brief Description
RES 1.21M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC1214FC100.pdf
Availability of MBB0207CC1214FC100
QUANTITY
MBB0207CC1214FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC1214FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC1214FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC1214FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC1214FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC1214FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC1214FC100
EMITTER IR 950NM 60MA T-1 datasheet.pdf
FUSE CERM 3A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM14H/AE14M/X datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE 12 POS P.C.B.CO datasheet.pdf