Vishay/BCcomponents MBB0207CC3482FC100
MBB0207CC3482FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC3482FC100
Brief Description
RES 34.8K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC3482FC100.pdf
Availability of MBB0207CC3482FC100
QUANTITY
MBB0207CC3482FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC3482FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC3482FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC3482FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC3482FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC3482FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC3482FC100
RES 5.23 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 32-QFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
E1/I1 DIE 20(2) MMZ MP LOCK datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf