Vishay/BCcomponents MBB0207CC4752FC100
MBB0207CC4752FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC4752FC100
Brief Description
RES 47.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC4752FC100.pdf
Availability of MBB0207CC4752FC100
QUANTITY
MBB0207CC4752FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC4752FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC4752FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC4752FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC4752FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC4752FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC4752FC100
CONV DC-DC +-5V 3A DUAL HORZ T/H datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-QFN datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 5W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.5A 250 MOHM datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X400MM datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERMINAL QL2 JUMPER BAR FOR ST5 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf