Vishay/BCcomponents MBB0207CC4992FC100
MBB0207CC4992FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC4992FC100
Brief Description
RES 49.9K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC4992FC100.pdf
Availability of MBB0207CC4992FC100
QUANTITY
MBB0207CC4992FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC4992FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC4992FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC4992FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC4992FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC4992FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC4992FC100
IC ADC 20BIT DIFFINPUT/REF16SSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .29W STER 16DSBGA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.11MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 26POS datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN 9POS TERM BLOCK ORG datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 1.27MM datasheet.pdf
HAR-BUS HM 6ROW MALE 72P FLANGE datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 1MM 2.0" YLW datasheet.pdf