Vishay/BCcomponents MBB0207CC6813FC100
MBB0207CC6813FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC6813FC100
Brief Description
RES 681K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC6813FC100.pdf
Availability of MBB0207CC6813FC100
QUANTITY
MBB0207CC6813FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC6813FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC6813FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC6813FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC6813FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC6813FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC6813FC100
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 4.0960MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 1/8W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 5.5296MHZ CMOS SMD datasheet.pdf