Vishay/BCcomponents MBB0207CC8250FC100
MBB0207CC8250FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC8250FC100
Brief Description
RES 825 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC8250FC100.pdf
Availability of MBB0207CC8250FC100
QUANTITY
MBB0207CC8250FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC8250FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC8250FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC8250FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC8250FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC8250FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC8250FC100
TERM BLK 7.62MM 1=STRIP OF 10PCS datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CLEANROOM WIPES CL4 9X9 100CT datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
LED T3 1/4 WG 625NM RED 12VDC datasheet.pdf