Techflex MBN0.63SV
MBN0.63SV picture photo
Mfg. Part Number
MBN0.63SV
Manufacturer
Product Category
Grounding Braid, Straps
Brief Description
5/8" TIN COPPER TUBE SLEEVE 100'
Datasheet Download
MBN0.63SV.pdf
Availability of MBN0.63SV
QUANTITY
MBN0.63SV Order Process
Ship out your order
Specifications of MBN0.63SV
Internal Part NumberEIS-MBN0.63SV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyGrounding Braid, Straps
SeriesMetal Braid
TypeTubular
MaterialCopper, Tinned
Size, Supplied0.625" (15.88mm, 5/8") - Outer Dia
Thickness0.016" (0.41mm)
Number of Carriers48
Wire Gauge - Ends34 AWG
Length100' (30.5m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBN0.63SV
Related LinksMBN0, MBN0.63SV Datasheet, Techflex Distributor
MBN0.63SV Details Description
Related parts for MBN0.63SV
CAP FILM 0.33UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC FLAT PACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC DUAL INVERTER 6XSON datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf