GeneSiC Semiconductor MBR300150CT
MBR300150CT picture photo
Mfg. Part Number
MBR300150CT
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 300A 150V 2TOWER
Datasheet Download
MBR300150CT.pdf
Availability of MBR300150CT
QUANTITY
MBR300150CT Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR300150CT
Internal Part NumberEIS-MBR300150CT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR300150CT
Related LinksMBR30, MBR300150CT Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR300150CT Details Description
Related parts for MBR300150CT
MOSFET N-CH 250V 14A D2PAK datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V 1111 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 21V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 56PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf