GeneSiC Semiconductor MBR400200CT
MBR400200CT picture photo
Mfg. Part Number
MBR400200CT
Brief Description
DIODE MODULE 400A 200V 2TOWER
Datasheet Download
MBR400200CT.pdf
Availability of MBR400200CT
QUANTITY
MBR400200CT Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR400200CT
Internal Part NumberEIS-MBR400200CT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR400200CT
Related LinksMBR40, MBR400200CT Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR400200CT Details Description
Related parts for MBR400200CT
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 37 POS .236 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 70POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf