GeneSiC Semiconductor MBR400200CT
MBR400200CT picture photo
Mfg. Part Number
MBR400200CT
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 400A 200V 2TOWER
Datasheet Download
MBR400200CT.pdf
Availability of MBR400200CT
QUANTITY
MBR400200CT Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR400200CT
Internal Part NumberEIS-MBR400200CT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR400200CT
Related LinksMBR40, MBR400200CT Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR400200CT Details Description
Related parts for MBR400200CT
DIODE VHF VAR CAP 32V SOD523 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK N 50 OHM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 11.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 12V SSMINI5 datasheet.pdf