GeneSiC Semiconductor MBR500150CT
MBR500150CT picture photo
Mfg. Part Number
MBR500150CT
Brief Description
DIODE MODULE 500A 150V 2TOWER
Datasheet Download
MBR500150CT.pdf
Availability of MBR500150CT
QUANTITY
MBR500150CT Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR500150CT
Internal Part NumberEIS-MBR500150CT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR500150CT
Related LinksMBR50, MBR500150CT Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR500150CT Details Description
Related parts for MBR500150CT
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 3V 20% 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA datasheet.pdf
IC RF DETECTOR CDMA/WCDMA 4USMD datasheet.pdf
IC QUAD HI-SP DIFF DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 0.7MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 1A datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 300V 38AWG BLK datasheet.pdf