Microsemi Commercial Components MBR60100PTE3/TU
MBR60100PTE3/TU picture photo
Mfg. Part Number
MBR60100PTE3/TU
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 60A 100V TO-247AD
Datasheet Download
MBR60100PTE3/TU.pdf
Availability of MBR60100PTE3/TU
QUANTITY
MBR60100PTE3/TU Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR60100PTE3/TU
Internal Part NumberEIS-MBR60100PTE3/TU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR60100PTE3/TU
Related LinksMBR6010, MBR60100PTE3/TU Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MBR60100PTE3/TU Details Description
Related parts for MBR60100PTE3/TU
CABLE SCSI-3 INTERNAL RAID FLAT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACTIVE LOW TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SC59 datasheet.pdf
FUSE 300MA 600V GLASS STD RJS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PAC-MICR-HE10-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf