Vishay Semiconductor/Diodes Division MBRB25H35CT-E3/45
MBRB25H35CT-E3/45 picture photo
Mfg. Part Number
MBRB25H35CT-E3/45
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263AB
Datasheet Download
MBRB25H35CT-E3/45.pdf
Availability of MBRB25H35CT-E3/45
QUANTITY
MBRB25H35CT-E3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRB25H35CT-E3/45
Internal Part NumberEIS-MBRB25H35CT-E3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)35V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If640mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 35V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRB25H35CT-E3/45
Related LinksMBRB25H3, MBRB25H35CT-E3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MBRB25H35CT-E3/45 Details Description
Related parts for MBRB25H35CT-E3/45
RES SMD 154K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PIN 14-18 AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 3.6M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE PIN datasheet.pdf