Diodes Incorporated MBRF30100CT-LJ
MBRF30100CT-LJ picture photo
Mfg. Part Number
MBRF30100CT-LJ
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V ITO220
Datasheet Download
MBRF30100CT-LJ.pdf
Availability of MBRF30100CT-LJ
QUANTITY
MBRF30100CT-LJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRF30100CT-LJ
Internal Part NumberEIS-MBRF30100CT-LJ
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If840mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)0ns
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 100V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageITO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRF30100CT-LJ
Related LinksMBRF301, MBRF30100CT-LJ Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
MBRF30100CT-LJ Details Description
Related parts for MBRF30100CT-LJ
CONN HEADER .100 DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC USB SWITCH DPDT 10UMLP datasheet.pdf
VARISTOR 770V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.3A 63 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
A5 2.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 850V AXIAL datasheet.pdf