GeneSiC Semiconductor MBRH120200R
MBRH120200R picture photo
Mfg. Part Number
MBRH120200R
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE MODULE 200V 120A D-67
Datasheet Download
MBRH120200R.pdf
Availability of MBRH120200R
QUANTITY
MBRH120200R Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRH120200R
Internal Part NumberEIS-MBRH120200R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRH120200R
Related LinksMBRH1, MBRH120200R Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBRH120200R Details Description
Related parts for MBRH120200R
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 26POS STR datasheet.pdf
RES SMD 1.33M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf