ON Semiconductor MBRP20030CTL
MBRP20030CTL picture photo
Mfg. Part Number
MBRP20030CTL
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 30V 100A POWERTAP2
Datasheet Download
MBRP20030CTL.pdf
Availability of MBRP20030CTL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MBRP20030CTL Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRP20030CTL
Internal Part NumberEIS-MBRP20030CTL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/May/2006
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesSWITCHMODE™
PackagingTray
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If600mV @ 200A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5mA @ 30V
Mounting TypeChassis Mount
Package / CasePowertap II
Supplier Device PackagePowerTap II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRP20030CTL
Related LinksMBRP20, MBRP20030CTL Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MBRP20030CTL Details Description
Related parts for MBRP20030CTL
CONN RECEPT 12 POS CST-100 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 28POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 56 OHM 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
2MM HDM BP GP PF BA 30AU GF datasheet.pdf
LOWER PART OF HOUSING 5-POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A TMINIP2 datasheet.pdf