GeneSiC Semiconductor MBRT40020L
MBRT40020L picture photo
Mfg. Part Number
MBRT40020L
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 20V 400A 3T0WER
Datasheet Download
MBRT40020L.pdf
Availability of MBRT40020L
QUANTITY
MBRT40020L Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRT40020L
Internal Part NumberEIS-MBRT40020L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRT40020L
Related LinksMBRT4, MBRT40020L Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBRT40020L Details Description
Related parts for MBRT40020L
RES SMD 383K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 20POS DUAL GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A RET datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9837 datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf