GeneSiC Semiconductor MBRT600200R
MBRT600200R picture photo
Mfg. Part Number
MBRT600200R
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 200V 600A 3T0WER
Datasheet Download
MBRT600200R.pdf
Availability of MBRT600200R
QUANTITY
MBRT600200R Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRT600200R
Internal Part NumberEIS-MBRT600200R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRT600200R
Related LinksMBRT6, MBRT600200R Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBRT600200R Details Description
Related parts for MBRT600200R
IC PS MONITOR W/4.65V RESET 8DIP datasheet.pdf
BRACK MTG SNAP NE NS PE PS D E S datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC 3.3/1.5V DUAL MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR SPST 500A 48V datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf