Epson MC-146 32.7680KA-A0: ROHS
MC-146 32.7680KA-A0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-A0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 12.5PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-A0: ROHS.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-A0: ROHS
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-A0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-A0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-A0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-A0: ROHS
Related LinksMC-146 32.76, MC-146 32.7680KA-A0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-A0: ROHS Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-A0: ROHS
CONN SPLICE BUTT 16-22AWG SOLIS datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.221 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT MAGNETIC 0.5A DC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CBL SKT RA CRIMP datasheet.pdf
2" SQUARES - 5/PK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 100C P 10" WHT FLOAT NI datasheet.pdf