Epson MC-146 32.7680KA-A5: ROHS
MC-146 32.7680KA-A5: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-A5: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 12.5PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-A5: ROHS.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-A5: ROHS
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-A5: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-A5: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-A5: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-A5: ROHS
Related LinksMC-146 32.76, MC-146 32.7680KA-A5: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-A5: ROHS Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-A5: ROHS
RES SMD 2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO218AB datasheet.pdf
RES 0.43 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf