Epson MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS
MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS
Related LinksMC-146 32.768, MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-AC5: ROHS
RELAY GEN PURPOSE SPST 50MA 120V datasheet.pdf
BATT PACK 12.0V D 6500MAH NIMH datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 14DIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 2GHZ 48VQFN datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.333GHZ 1023BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 220 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
DATA CAP 3/8 BLUE TRANSLUCENT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf