Epson MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS
MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 7.0PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS
Related LinksMC-146 32.768, MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-AG3: ROHS
IC I/O EXPANDER 24B 44PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" DL TIN datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
ACCY USB DOWNLOAD CABLE datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 100 OHM 8SRT datasheet.pdf