Epson MC-146 32.7680KA-E5: ROHS
MC-146 32.7680KA-E5: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-E5: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 6.0PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-E5: ROHS.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-E5: ROHS
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-E5: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-E5: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-E5: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-E5: ROHS
Related LinksMC-146 32.76, MC-146 32.7680KA-E5: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-E5: ROHS Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-E5: ROHS
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN +/-05V datasheet.pdf
CAP CER 3.7PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 48A 8SOP-ADV datasheet.pdf
SURFACE DISC 7-1/2X7/8" A VFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS IN-LINE datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf