Epson MC-146 32.7680KA-K0: ROHS
MC-146 32.7680KA-K0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-K0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-K0: ROHS.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-K0: ROHS
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-K0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-K0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-K0: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-K0: ROHS
Related LinksMC-146 32.76, MC-146 32.7680KA-K0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-K0: ROHS Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-K0: ROHS
JUMPER-H1502TR/A3048B/X 2" datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
LIMIT SW COMPONENT PART BEARING datasheet.pdf
CABLE 4POS STR PLUG-SOCKET 3M datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf