Epson MC-306 32.7680K-AC3: ROHS
MC-306 32.7680K-AC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-306 32.7680K-AC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
MC-306 32.7680K-AC3: ROHS.pdf
Availability of MC-306 32.7680K-AC3: ROHS
QUANTITY
MC-306 32.7680K-AC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-306 32.7680K-AC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-306 32.7680K-AC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-306 32.7680K-AC3: ROHS
Related LinksMC-306 32.76, MC-306 32.7680K-AC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-306 32.7680K-AC3: ROHS Details Description
Related parts for MC-306 32.7680K-AC3: ROHS
FIXED IND 6.8UH 15.7A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 1A 12MSOP datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP AB-25, AFS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf