Epson MC-306 32.7680K-C0: ROHS
MC-306 32.7680K-C0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-306 32.7680K-C0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MC-306 32.7680K-C0: ROHS.pdf
Availability of MC-306 32.7680K-C0: ROHS
QUANTITY
MC-306 32.7680K-C0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-306 32.7680K-C0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-306 32.7680K-C0: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-306 32.7680K-C0: ROHS
Related LinksMC-306 32.76, MC-306 32.7680K-C0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-306 32.7680K-C0: ROHS Details Description
Related parts for MC-306 32.7680K-C0: ROHS
IC ADC 24BIT 50/60HZ MPWR 16SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 13 DUAL POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1611 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BLUETOOTH READY CTRLR 76VQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 2W DO204AL datasheet.pdf
REPLACEMENT BATTERY CARTRIDGW datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf
CONN RCPT SAS VERT datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf