Epson MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN
MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN picture photo
Mfg. Part Number
MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 12.5pF 50 kOhm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN.pdf
Availability of MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN
QUANTITY
MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN
Internal Part NumberEIS-MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-30AY
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance-
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN
Related LinksMC-30AY 32.768, MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN Datasheet, Epson Distributor
MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN Details Description
Related parts for MC-30AY 32.7680K-A3: PURE SN
MOSFET N-CH 550V 20A TO-247 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 12V RADIAL datasheet.pdf
FUSE 550A 690V 2TN/110 AR UC datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 456MHZ 256BGA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf