Cornell Dubilier Electronics MC08EA220G-TF
MC08EA220G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC08EA220G-TF
Brief Description
CAP MICA 22PF 2% 100V 0805
Datasheet Download
MC08EA220G-TF.pdf
Availability of MC08EA220G-TF
QUANTITY
MC08EA220G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC08EA220G-TF
Internal Part NumberEIS-MC08EA220G-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC08EA220G-TF
Related LinksMC08EA, MC08EA220G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC08EA220G-TF Details Description
Related parts for MC08EA220G-TF
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
IC GPIO EXPANDER I2C 8B 16-UMLP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
DIN41612-C-F RNV 303 028 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf