Cornell Dubilier Electronics MC08EA300F-TF
MC08EA300F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC08EA300F-TF
Brief Description
CAP MICA 30PF 1% 100V 0805
Datasheet Download
MC08EA300F-TF.pdf
Availability of MC08EA300F-TF
QUANTITY
MC08EA300F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC08EA300F-TF
Internal Part NumberEIS-MC08EA300F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC08EA300F-TF
Related LinksMC08EA, MC08EA300F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC08EA300F-TF Details Description
Related parts for MC08EA300F-TF
CONN HSG PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
TXRX LIN BUS BIDIRECT 8DIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16-19 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 294 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - RACK & PANEL datasheet.pdf
POT SLIDE 500K OHM .2W 30MM datasheet.pdf