Cornell Dubilier Electronics MC08FA390J-TF
MC08FA390J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC08FA390J-TF
Brief Description
CAP MICA 39PF 5% 100V 0805
Datasheet Download
MC08FA390J-TF.pdf
Availability of MC08FA390J-TF
QUANTITY
MC08FA390J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC08FA390J-TF
Internal Part NumberEIS-MC08FA390J-TF
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC08FA390J-TF
Related LinksMC08FA, MC08FA390J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC08FA390J-TF Details Description
Related parts for MC08FA390J-TF
CONN COVER DUST 20POS WHITE datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC datasheet.pdf
IC SENSING CIRCUIT UV 5V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
PROCESSMETER DMM W/4-20MA SOURCE datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 25.3VC SMA datasheet.pdf
WTT5 TORQ TEST 2.6 - 44.2 LBF-IN datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PNL MNT PIN datasheet.pdf