ON Semiconductor MC100E457FNR2G
MC100E457FNR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC100E457FNR2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MUX TRPL DIFF 2:1 ECL 28-PLCC
Datasheet Download
MC100E457FNR2G.pdf
Availability of MC100E457FNR2G
QUANTITY
MC100E457FNR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100E457FNR2G
Internal Part NumberEIS-MC100E457FNR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 21/Oct/2008
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series100E
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultiplexer
Circuit3 x 2:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceDual Supply
Voltage - Supply±4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100E457FNR2G
Related LinksMC100E4, MC100E457FNR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100E457FNR2G Details Description
Related parts for MC100E457FNR2G
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 450V 0.045A TO92-3 datasheet.pdf
CAP LED LENS RND T1 3/4 .062" RD datasheet.pdf
TIE 316 SS WAVETY 200# 6X20.5" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2 X 8:1 28TSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
MCX RA PLG RG-178 RG-196 50 OHM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf