ON Semiconductor MC100ELT20DG
MC100ELT20DG picture photo
Mfg. Part Number
MC100ELT20DG
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRNSLATR TTL-PECL DIFF 8SOIC
Datasheet Download
MC100ELT20DG.pdf
Availability of MC100ELT20DG
QUANTITY
MC100ELT20DG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100ELT20DG
Internal Part NumberEIS-MC100ELT20DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package98
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL
Output SignalPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100ELT20DG
Related LinksMC100E, MC100ELT20DG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100ELT20DG Details Description
Related parts for MC100ELT20DG
CONN SPLICE BUTT 16-14AWG STD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
KIT DEV RABBIT RCM2000 INT'L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf